Віктор Солонченко: Ставленики майдану не забули про землю

0
91
Правду люди кажуть: одна біда сама не ходить.
На всіх рівнях можновладці знову заговорили про запровадження ринку землі в Україні. Це питання не дає спокою олігархам, які за роки незалежності вiдiбрали в українського народу все. Єдине, що залишилося, це земля – основа багатства країни і стабільності її території.
За останні 25 років внаслідок проведення недолугих аграрних реформ найбільше постраждало українське село. Здійснена деколективізація практично знищила на селі виробничу і соціальну інфраструктуру, позбавила селян робочих місць і залишила їх зі своїми паями напризволяще.
Тільки один приклад. В 1990 році в аграрному секторі Кіровоградщини працювало понад 200 тис. осіб, сьогодні – 27 тис. Сільське населення за цей час скоротилося з 500 тис. до 370 тис. чоловік. Молодь, із-за відсутності робочих місць, майже вся, в пошуках роботи, залишає рідні домівки.
Започатковане у 90-х роках під начебто шляхетним гаслом, — «Земля тим, хто її обробляє»  паювання (приватизація) землі, насправді переслідувало лише одну мету – заволодіти землею. Тобто паювання проводилося не для того, щоб селянин став господарем на ній, а щоб таким чином відібрати її у селянина — пайовика.  І цей час настав.
Президент Петро Порошенко у своєму зверненні до Верховної Ради нагадав: «Відсутність права на вільну куплю-продажу землі сільськогосподарського призначення, безумовно, стримує інвестиції в аграрному секторі, порушує право селян, знижує між іншим, оренду, виймаючи з їхньої кишені останні копійки».
Хто стоїть за цією риторикою – неважко здогадатися. Уряд і корумповані нардепи, які захищають олігархів і внесли на розгляд Верховної Ради законопроект № 4010а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового врегулювання земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб». Прийняття цих змін дає можливість заволодіти землею в обхід чинного закону на мораторій продажу землі.
І їх не обходить, що в Україні економічна криза, корупція, а в таких умовах найпростіше зробити селянина рабом, забравши в нього найцінніше – землю, яку скуплять за безцінь.
Крім цього, в Україні на сьогодні відсутня необхідна нормативна база, на основі якої можна було б проводити і регулювати ринок землі.
Не вирішено питання фінансової складової. Банки не спроможні здійснювати кредитні операції для покупки землі. А керівники малих і середніх підприємств, фермери, селянські господарства не мають своїх коштів на купівлю земельних ділянок.
Хто ж може скупити землю – олігархи і латифундисти. Багаті скуплять її за безцінь і стануть ще багатшими.
На цьому фоні, більшість керівників сільгосппідприємств, фермери, селянські господарства, як в Україні, так і на Кіровоградщині, в нинішніх умовах активно виступають проти запровадження ринку землі.
Суспільство не вірить корумпованій владі.
Дивує одне. Чому українська влада, вирішуючи доленосні питання країни, не враховує суспільну думку свого народу. Адже саме український народ за Конституцією є єдиним джерелом влади в Україні.
Днями Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що по запровадженню ринку землі пройдуть слухання за участю її  власників. Ми знаємо, як це робиться, це буде формальна процедура, замилювання очей людям.
Тому питання ринку землі треба обговорювати не на слуханнях, а провести Всеукраїнський референдум з тим, щоб врахувати думку всього українського суспільства.
P.S. Відомо, що 6 жовтня 2016 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення до 01 січня 2018 року, але  це свідчить лише про те, що парламентарі не встигли прийняти законодавчі акти, які мають регулювати ринок землі. Тож, продовження земельного питання ще попереду.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.