Громадяни Кіровоградщини, об’єднавшись в ініціативну групу, звертаються до депутатів обласної ради з проханням порушити перед керівництвом країни питання щодо відновлення в повному обсязі економічних зв’язків  з Російською Федерацією. Про це йдеться у зареєстрованій електронній петиції на сайті Кіровоградської обласної ради.
Петиція була зареєстрована 24 жовтня 2016 року. На сьогоднішній день її підписали 2700 громадян з 10000 необхідних. Збір підписів триватиме ще 72 дні.
Пропонуємо вашій увазі текст петиції.

Стилiстика оригiналу збережена.
Шановний Олександр Анатолійович та депутати Кіровоградської області! До вас звертається ініціативна група мешканців Кіровоградщини як до народних обранців області. Ми просимо Вас донести до відома уряду України наше нагальне прохання, яке життєво необхідне нашій державі.
Важка криза настала в економіці України, яка знаходиться на порозі дефолту. Через брак коштів скорочуються соціальні програми та фінансування соціально-незахищених прошарків суспільства.
Найболючішим ударом для економіки країни стали санкції, введені владами України та Росії. Через це експорт українських товарів на ринок Росії скоротився у шість разів. Як повідомив у своєму виступі Президент України, це призвело до втрати 15 млрд. доларів США та зростання безробіття: скорочено від 90 000 до 120 000 робочих місць. Сьогодні реальне безробіття складає близько 37%.
Показник ВВП з 2014 року скоротився в два рази. Мінекономрозвитку України прогнозує, що зростання ВВП у другому півріччі 2016 року впаде з 1% до 0%. Одним із ключових факторів цього спаду Мінекономрозвитку визначає саме торгівельні обмеження з боку Росії. А через обмеження імпорту товарів, вироблених в Росії, сталося додаткове прискорення інфляційних процесів у національній економіці.
Україна, на фоні деградації інституціонального середовища, втратила десять базисних пунктів індексу Конкурентоспроможності національного бізнесу. Приблизно у півтора рази знизилася купівельна спроможність населення. Непослідовна економічна політика керівництва країни провокує зростання відсоткових ставок, яке склало дев’ять відсотків порівняно з кінцем 2013 року. Наразі немає можливості отримати позики від міжнародних економічних організацій, тож ситуація може спровокувати довгостроковий «голод ліквідності», ставлячи під загрозу можливість якого-небудь економічного зростання.
Історично важливою політичною подією стало підписання Асоціації з ЄС, але для економіки України ця подія поки що не дала реальних результатів.
Якщо об’єктивно оцінювати ситуацію, яка склалася в економіці країни, то можна зробити висновок, що для виходу економіки України з кризи потрібно якомога швидше ініціювати процес взаємного зняття зовнішньоторговельних санкцій та відновлення здорових економічних зв’язків. Для ефективної співпраці необхідно сформувати міжурядову робочу групу між Україною та РФ, яка буде націлена на розробку відповідної дорожньої карти. Для налагодження відносин з РФ, Україна має (як жест доброї волі) відновити пряме авіасполучення по маршруту Київ-Москва.
Автор: Михальчук Александр Владимирович

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

один × два =