Як кажуть старі люди у природи треба просити не дощу чи сонця, а врожаю. Тож яким буде цей рік для аграріїв, якого очікувати врожаю журналісти «Флюгер NEWS» запитали у знаного на Кіровоградщині експерта в галузі сільського господарства, колишнього очільника обласного управління сільського господарства Віктора Щербини.

За методикою планетарної системи прогнозу погоди Якова Брюса, цей рік буде проходити під «управлінням» Сонця, стверджує Віктор Михайлович.

Відповідно до розробленої Яковом Брюсом методики розрахунку довгострокового прогнозу погоди існує 7 панівних планет: Сонце, Місяць, Меркурій, Венера, Сатурн, Юпітер, Марс. Кожна із планет «керує» по черзі одним роком, а точніше, впливає більше на погоду Землі, ніж всі останні. Кожний сьомий рік більше схожий по своїх погодних особливостях, ніж останні шість. Однак це не означає, що останні шість планет під час цього періоду не здійснюють свого впливу на погоду на Землі. Створюючи свій знаменитий календар-планетник на 100 років, Я.Брюс виходив із того міркування, що кожним роком керує одна із планет. Створити абсолютно точний календар неможливо. Однак подати загальні характерні особливості схожих один на інші чергові роки методика Я.Брюса дозволяє. Готовий довгостроковий прогноз погоди на 1929-2030 рр. виконаний на цій основі.

На думку нашого експерта 2017 рік буде сприятливим для дачників, гарний для закладання саду, облаштування на новому місці, будівництва капітальних споруд. Буде зібрано непоганий урожай сонячних культур: помідорів, суниць, гарбузів, винограду, яблук, динь, кавунів, соняшнику.

Заготовлені овочеві консерви і варення будуть довго зберігатися.

2017 рік обіцяє влітку стійку, суху і спекотну погоду. Зима, як правило, буде холодна, сніжна і затяжна.

Досить часто в ці роки завірюхи люто сніжать. І навіть в березні місяці повертають зиму на жіноче свято. Такою погода була в минулих сонячних роках 1996, 2003 і 2010.

Весна, здебільшого, пізня, без різких коливань температур із плавним наростанням тепла і переходом температури повітря через нуль градусів в кінці березня, на початку квітня місяця.

Сонячними роками були 1933, 1940, 1947, 1954, 1961, 1968, 1975, 1989, 1996, 2003 і 2010.

Всі вони, стверджує Віктор Щербина, несприятливі для врожаю колосових, особливо ярих зернових.

Валовий збір урожаю зернових в ці роки в Кіровоградській області був удвічі нижчим проти попередніх.

Так, у 1954 році було зібрано 656 тис.тонн, в 1975 році — 1682 тис,тонн, в 1996 році — 1113 тис.тонн, в 2003 році — 1186 тис.тонн, в т.ч. озимої пшениці — всього 33 тис.тонн (у період зимівлі під льодовою кіркою загинуло 85 відсотків озимих посівів).

У 2010 році валовий збір зернових становив 1,4 мільйона тонн.

Кіровоградський вчений, професор Філер З.Ю., з державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, в книзі «Стан сонячної активності, її наслідків та їх прогноз» в розділі 2 «Урожайність основних культур на Кіровоградщині та її прогноз до 2020 року» також дає прогноз зниження врожайності в 2017 році озимої пшениці та ярового ячменю в роки спаду та мінімуму сонячної активності.

За прогнозом Валерія Некрасова, опублікованим в газеті «Факти» 27 січня 2012 року, передбачалося, що в 2017, 2018 роках очікуються холодні зими, весняні заморозки і літня засуха, що призведе до значного недобору врожаю.

Довідково: Валерій Некрасов, інженер «Південмашу», м.Дніпропетровськ (народний синоптик), наукові космічні напрацювання якого з довгострокового прогнозування погоди запатентовані міжнародними організаціями. Більшість його прогнозів підтверджувалися. (На жаль, 2 роки тому його життя обірвалося).

Звичайно погодно-кліматичні умови суттєво впливають на рівень урожайності сільськогосподарських культур. Але панікувати не слід…

В свій час відомий французький пророк Нострадамус сказав, що ніхто, ніколи нічого не може точно завбачити.

  • Хто досягає успіху в змаганні з природою? Мудрий. Той, хто землю годує, програмує свій урожай і отримує перемогу в шахматній грі з природою, — каже Віктор Михайлович.

Тим більше, що в осінній період 2016 року на Кіровоградщині випало близько 200 мм опадів, а це дві тисячі кубометрів води на гектар.

Такі високі запаси вологи, наголошує Віктор Щербина, дають реальні підстави для отримання хорошого урожаю озимих і інших культур.

Так, за 40-річний період спостережень і на основі статистичних даних встановлено прямопропорціональну залежність урожаю озимої пшениці від кількості осінніх опадів.

На графічному зображенні всі «піки» високих урожаїв озимої пшениці співпали з «піками» осінніх опадів.

Зрозуміло, що досягти цього можливо тільки за умови безумовного виконання агротехнологічних заходів вирощування сільськогосподарських культур.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

14 − три =