Сегодня, 20 июня, в Кировограде, на площадь перед городским советом вышли около двухсот шахтеров Ингульской шахты ВостГОКа.
Вышедшие на улицу шахтеры требовали от городского совета предоставить шахте горный отвод, необходимый для возобновления работы предприятия.
Выступивший перед депутатским корпусом председатель профсоюзной организации ГП «ВостГОК» Борис Филатов отметил, что из-за отсутствия горного отвода шахта с 31 мая остановила работу и вынуждена отправить своих работников в отпуска, что в трудовом коллективе растет социальное напряжение, в связи с чем он просит депутатов проголосовать за решение о выделении горного отвода.
В итоге, более часового стояния шахтеров на площади перед зданием горсовета, депутатам удалось проголосовать за соответствующее решение.
Также, в этот день, по информации пресс-службы городского совета между ГК «Ядерное топливо», ГП «ВостГОК» и Кировоградским городским советом был подписан меморандум о социальном партнерстве, согласно которого ГП «ВостГОК» ежегодно будет перечислять городу 2 млн. грн. для решения социальных вопросов Кировограда.

Текст листовки распространяемой на площади.

Шановні депутати, колеги, друзі!
З 31 травня 2017 року Інгульська шахта ДП «СхідГЗК» припинила діяльність по
видобутку уранової руди, що негайно поставило під сумнів виконання контрактних умов, згідно яких Україна отримує пальне для своїх атомних електростанцій. Це можна розцінювати, як перший крок до втрати Україною ядерної енергетики, не кажучи вже про втрату енергетичної незалежності країни.
Одночасно, стався збій в системі соціального захисту працівників
підприємства та їх родин — мешканців Кропивницького, добробут яких залежить від продуктивної роботи шахти. Частина працівників Інгульської шахти були
відправлені у відпустки та у вимушений простій. Разом з тим, підприємство
продовжує нести величезні затрати по підтримці життєдіяльності, в тому числі, і задля дотримання екологічних стандартів, які забезпечують мінімізацію
шкідливого впливу на довкілля. Простій шахти у червні місяці призвів до
зменшення обсягів виробництва на 45 млн. грн., місцевий та державний бюджети не отримають 2,9 млн. грн. податків та обов’язкових платежів. Скажіть, хто від цього виграв?
На жаль, саме екологічний чинник став каталізатором процесів, які призвели
до зупинки підприємства. Хочемо наголосити, що звинувачення на адресу шахти в
порушенні санітарних норм та заподіянні внаслідок цього шкоди довкіллю і
здоров’ю, абсолютно безпідставні і будуються на припущеннях, чутках і легендах, але аж ніяк не на фактах. Ми розуміємо, що добуваємо руду з підвищеним радіаційним фоном, тому шахта дотримується екологічних і санітарних нормативів, спрямованих на мінімізацію впливу на довкілля, адже в цьому місті живемо і ми, і наші діти та внуки. На жаль, політики гучними гаслами і обіцянками здатні на те, щоб зупинити підприємство. Своїми спекуляціями на тему псевдотурботи, вони замовчують від громадськості навіть такий факт, як надходження від діяльності наших шахт до бюджетів і фондів всіх рівнів більше 200 мільйонів гривень на рік.
Ми хочемо працювати, годувати сім’ї, як і працівники будь-якого підприємства
Кіровоградщини і бути впевненими, що завтра ніхто не зможе його зупинити,
керуючись будь-якими намірами. Ми вітаємо контроль за діяльністю шахт з боку
громадськості та відкриті для представників ЗМІ, але хочемо справедливості і перспектив для себе, для Кіровоградщини, для атомної енергетики, для України. Нам вже доводилося рятувати галузь, коли політики приймали рішення про
припинення фінансування видобутку руди. Хто знає, що було б з Україною, якби не електроенергія українських АЕС, отримана з кіровоградської руди! Країна
пережила важкий осінньо-зимовий період 2016 -2017 років тільки завдяки атомній енергетиці!
Наші хлопці достойно захищають Україну в зоні проведення АТО. Сподіваємось, що разом з вами, нам вдасться відстояти майбутнє України і на Кіровоградщині.
Вимагаємо від депутатів проявити державницьку позицію та прийняти єдине
правильне рішення і погодити надання гірничого відводу Інгульській шахті.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

девять − 4 =