Сьогодні, 1 серпня, під час прес-конференції у міській раді начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кропивницького Сергій Коваленко розповів про шляхи вирішення ситуації, яка склалась навколо розкопок забруднених відходів в районі Аджамського переїзду. Про це «Флюгер NEWS» довідалися у прес-службі міської ради.
За словами посадовця, на сьогодні визначається обсяг робіт і методика перезахоронення відходів. А поки вирішується подальша доля забрудненого металу, відходи зарили на тій самій території, де раніше їх незаконно розкопали. Крім того, ділянку огородили та встановили попереджувальні знаки.
— На місце розкопок ми запросили виїхати спеціалістів Дніпропетровського спецкомбiнaту та Державного інституту ядерного регулювання, — повідомив Сергій Коваленко. — Вони вивчили ситуацію, і зараз ми чекаємо на рекомендації фахівців щодо перезахоронення небезпечних відходів у межах тих ядерних сховищ, які є на території України. Також розробляється механізм транспортування та методика перезахоронення відходів.
Керівник управління з надзвичайних ситуацій продемонстрував знімки, на яких відображено результати замірів дозиметра, що свідчать про допустиму норму радіації на рівні поверхні землі. Проте є місця, де рівень трохи більший за норму, але для мешканців обласного центру небезпеки немає.
Як зазначив очільник спеціалізованої інспекції Андрій Максюта, на власника екскаватора складено уже два протоколи, які розглядатимуться адмінкомісією міської ради 15 серпня. Що ж стосується слідства щодо незаконних розкопок, то воно ще триває.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

девять + 7 =