Вчора, 03 серпня, до Кіровограду прибули фахівці Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки для проведення ґрунтовних досліджень території захоронення, техніки, яка використовувалася під час виконання земляних робіт та прилеглих до місця захоронення житлових масивів. Про це «Флюгер NEWS» повідомили у прес-службі міської ради.
Заступник міського голови Олександр Мосін ознайомив спеціалістів ДНТЦ ЯРБ із заходами, вжитими міською владою для унеможливлення подальшого несанкціонованого проникнення на територію кар’єру та висловив переконання, що спільними зусиллями держави і міста проблема надійного і безпечного захоронення радіоактивно-забруднених матеріалів буде остаточно вирішена.
Оперативні аналізи на місці пригоди фахівці ДНТЦ ЯРБ змогли виконати впродовж двох годин завдяки унікальному обладнанню автомобіля радіаційної розвідки RANIDSONNI.
За інформацією експерта ДНТЦ ЯРБ Едуарда Суховерхого, потужність експозиційної дози (ПЕД) за межами об’єкту склала 0,10 – 0,15 мікрозівертів на годину, максимальна ПЕД на об’єкті не перевищувала 0.6 мікрозівертів на годину. Радіаційний фон у самому Кропивницькому знаходиться у межах 0,03 – 0,15 мікрозівертів на годину, що є природнім для цієї місцевості. Жодних аномальних підвищень радіаційного фону у місті не зафіксовано. В місцях, де виявлено підвищений рівень ПЕД, встановлена присутність техногенного радіонукліду цезій -137.
— Дані вимірювань свідчать про перевищення природного фону на території із забороненими радіоактивно – забрудненими матеріалами, — відзначив Едуард Суховерхий. – Після обробки отриманих даних фахівці підприємства підготують деталізований звіт і нададуть міській владі відповідні рекомендації.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

одиннадцать + два =