У Кіровограді шукатимуть компромісне рішення, як допомогти містянам- пенсіонерам. Днями в обласному центрі транспортні підприємства відмінили пільговий проїзд в маршрутних таксі для пенсіонерів за віком. Про це повідомляє сайт міської ради.
У людей це викликало масу обурення та запитань. Відповісти на них взявся начальник управління розвитку транспорту та зв’язку міської ради Олександр Вергун під час прес-конференції.
Очільник профільного управління акцентував увагу на тому, що із минулого року з державного бюджету припинили виплачувати компенсації перевізникам за обслуговування пасажирів – пільговиків, переклавши цей тягар на плечі міського бюджету. Наразі в місті із 240 тисяч населення — 70 тисяч складають саме пільговики, а це 60 % всього пасажиропотоку в обласному центрі.
— Місто забезпечує безкоштовний проїзд пасажирів в комунальному транспорті, – розповів Олександр Вергун – Практично усі райони Кропивницького охоплені мережею міського комунального транспорту, тож хочемо привчити пільговиків користуватися тролейбусами та автобусами.
Представник перевізників, заступник голови обласної організації Асоціації перевізників України Дмитро Вінницький у свою чергу, розповів, що їх асоціація досліджувала, як перевозять пільговиків в інших містах України, і вже напрацювали певні рекомендації. Зокрема можуть запропонувати пенсіонерам за віком їздити в маршрутних таксі за певним графіком. Дмитро Вінницький наголосив, що за тими маршрутами, куди поки не курсують автобуси, пільговиків за віком возитимуть безкоштовно. А от інші 10 категорій громадян так і їздитимуть в маршрутках безкоштовно. Це:
— учасники бойових дій;
— інваліди війни;
— особи які супроводжують інваліда війни 1 групи;
— учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які належать до 1 і 2 категорій;
— інваліди 1 і 2 груп;
— діти-інваліди;
— особи, які супроводжують інвалідів 1 групи або дитину-інваліда;
— діти до 6 років;
— діти з багатодітних сімей;
— діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

8 − 1 =