Кіровоград зустрічатиме Новий 2018-ий рік із оновленою ялинкою і сучасною ілюмінацією. Про це повідомили під час прес-конференції у міській раді начальник відділу культури та туризму Анна Назарець і директор комунального підприємства «Міськсвітло» Дмитро Тоток.
Цьогоріч міська рада передбачила у міському бюджеті 600 тисяч гривень для закупівлі головного символу Нового року – зеленої ялинки.
– Ми вивчили пропозиції на ринку штучних ялинок в Україні і жоден із запропонованих варіантів нас не задовольнив, – відзначила Анна Назарець. – Тож ми пішли шляхом модернізації існуючої ялинки, яка служить місту із 2007 року. Спеціалісти «Міськсвітла» відремонтували металевий каркас, а гілки «хвої» ми закупили нові. Це обійшлося бюджету у 308 тисяч гривень. На зекономлені кошти вдалося докупити сучасну ілюмінацію для зеленої красуні.
Експертно-технічний центр провів експертизу металевої основи ялини і зробив висновок – ще десять років її можна використовувати без застережень.
– Ми виконали усі рекомендації ЕТЦ, – підкреслив Дмитро Тоток. – Де потрібно, попрацював зварювальник, повністю пофарбували, оновили систему розтяжок. Крім того, ялинку прикрашатимуть дві нових фігури сніговиків. А гірлянди матимуть цікаві оптичні ефекти: метеорити, бурульки, дощик та оригінальні елементи у форму намиста і кульок, які утворюватимуть певні малюнки.
По новому буде освітлена площа Героїв Майдану: тут встановлять два додаткових прожектори, які підсвічуватимуть14-метрову ялинку і додадуть центру Кропивницького святковості та яскравості. Зі старої ілюмінації залишилися різдвяна зірка і сніжинки.
Загалом нове оформлення новорічної ялинки має сподобатися кропивничанам, переконана Анна Назарець, як і святкова програма відкриття Новорічних свят.
– Ялинки в обласних центрах відкриватимуть одночасно по всій Україні. – наголосила начальник управління. – Це відбудеться 19 грудня, а головним героєм святкового дійства буде не Дід Мороз, а український Святий Миколай.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

16 − 14 =