Під час наради в облдержадміністрації начальник управління комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Віталій Останній поінформував про стан виконання Національної стратегії розвитку громадянського суспільства в області. Про це йдеться на сайті ОДА.
Він відзначив, що кількість об’єднань громадян на Кіровоградщині щороку зростає. Так, якщо на початку 2016-го року територіальними управліннями юстиції в області було легалізовано 1,6 тис. громадських об’єднань, та станом на листопад поточного року їх кількість становила 2 тис.
Найбільш структурованими серед зазначених об’єднань є молодіжні та профспілкові організації. Найбільш активними громадські об’єднання є у таких сферах, як підприємництво, соціальна підтримка пільгових категорій населення, молодіжний та волонтерський рух, усунення тендерної дискримінації, популяризація здорового способу життя, розв’язання екологічних проблем, підтримка національних меншин.
Проте, кількість дієвих громадських організацій у містах та районах області на сьогодні вкрай мала – про свою активність в області постійно заявляє не більше 30% від загальної кількості зареєстрованих в області громадських організацій.
Важливу роль у житті Кіровоградщини також відіграють політичні партії, як частина громадянського суспільства. В цілому в області зареєстровано 280 обласних організацій політичних партій.
Розбудова демократичної та правової держави напряму залежить від рівня взаємодії органів влади та громадськості. Одним із критеріїв, що визначає рівень такої взаємодії, є проведення консультацій органів влади з громадськістю. Найбільшу їх кількість проведено у Новоукраїнській (160), Добровеличківській (131), Світловодській (132), Голованівській (106), Петрівській (67) та Долинській (59) райдержадміністраціях. Разом з тим, при всіх райдержадміністраціях та міськвиконкомах на сьогодні діють громадські ради, окрім Знам’янської райдержадміністрації та Світловодської міської ради.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

4 × три =