Нещодавно на сайті електронних петицій міської ради з’явилася пропозиція, автор якої пропонує перейменувати вулицю Волкова на вулицю Каденюка.
Свою позицію щодо перейменування вулиці автор петиції пояснює тим, що «постать космонавта Волкова ніяким чином не пов’язана з містом Кропивницький, а є наслідком радянського постколоніального минулого. Натомість, доцільно вшанувати пам`ять про першого астронавта незалежної України Леоніда Каденюка в назві вулиці. Особливо це стає актуальним саме в цей складний час і стане гарним прикладом для національно-патріотичного виховання молоді України».
З огляду на таку позицію автора петиції хочеться лише нагадати, що Леонід Каденюк є одинадцятим у списку українців, яким свого часу вдалося підкорити космос.
Першим українцем, здійснившим космічний політ у 1962 році, був уродженець Київщини Павло Попович. Потім у космос літали полтавчанин Береговий і луганчани Шонін та Ляхов і багато інших.
До речі, Кировоградщина має і свого представника в загоні космонавті – це уродженець Олександрії Леонід Попов, який тричі літав у космос.
Тож як бачите прикладів для патріотичного виховання молоді в Україні дуже багато і невірно штучно обмежувати коло героїв лише тому, що вони здійснили свій вчинок до чи після 1991 року.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

два × 3 =