Завтра, 14 жовтня, в ковалівській церкві, з нагоди святкування 170 років Свято-Покровського храму та 30-річчя його повернення церковній громаді, відбудуться святкові заходи. Про це повідомляє прес-служба Кіровоградської єпархії УПЦ.

В святковій програмі заходів: водоосвятний молебень, літургія, хресний хід та святковий обід. Початок заходів о 8.00 годині. Запрошуються всі бажаючі.

Історична довідка. Будівництво Свято-Покровського храму було завершено в 1849 році за рахунок скарбниці комісією, заснованої для побудови палацових будівель в м Єлисаветграді. На остаточну обробку скарбницею вжито 10551 руб. При церкві також були влаштовані кам’яна караульня для сторожа та лавка для продажу свічок.

План і фасад церкви складений відомим архітектором Костянтином Тоном. Він є автором Великого Кремлівського палацу і храму Христа Спасителя в Москві, храму Св. Вмч. Катерини в Санкт-Петербурзі. Будівництвом Покровського храму займався архітектор Андрєєв.

Побудовано в еклектичному стилі з елементом візантійського стилю. Інтер’єр храму був розписаний відомим Єлисаветградським художником Феодосієм Козачинський — учнем Іллі Рєпіна, засновником образотворчого мистецтва в м. Єлисаветграді (над північним і південним входами в храм до сих пір збереглися фрагменти розпису Козачинського).

Для храму було виділено достатньо велику ділянку землі.

Покровський храм був зачинений у 1932 році. Тривалий час будівля церкви використовувалась під майстерню з ремонту техніки, а згодом під складське приміщення.

В 1988 році храм був повернутий церковній громаді і з цього часу служба в ньому не припиняється.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

четыре + 2 =