Сьогодні, 1 червня, відзначається Міжнародний день захисту дітей — одне з найстаріших свят. Рішення про його проведення було прийнято в 1925 році в Женеві на Всесвітній конференції з питань добробуту дітей.

Історія замовчує, чому це дитяче свято було вирішено відзначати саме 1 червня. За однією з версій, в 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Фестивалю човнів-драконів, дата якого якраз припала на 1 червня. Завдяки щасливому випадку, день збігся і з часом проведення «дитячої» конференції в Женеві.

Після Другої Світової війни, коли проблеми збереження здоров’я і благополуччя дітей були як ніколи актуальні, в 1949 році в Парижі відбувся конгрес жінок, на якому прозвучала клятва невпинної боротьби за забезпечення міцного миру як єдиної гарантії щастя дітей. А через рік, в 1950 року 1 червня був проведений перший Міжнародний день захисту дітей, після чого це свято стало проводитися щорічно.

У Міжнародного дня захисту дітей є прапор. На зеленому тлі, що символізує зростання, гармонію, свіжість і родючість, навколо знаку Землі розміщені стилізовані фігурки — червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, — це символ нашого спільного дому.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

5 × 1 =