Як відомо, сьогодні йде активний наступ на профспілки з боку влади. У зв’язку з такою ситуацією Президія Федерації профспілок Кіровоградської області підготувала Звернення до Голови Верховної Ради України, голів депутатських фракцій , народних депутатів від Кіровоградщини. Про це повідомляє прес-служба ФПО.
Профспілкові організації Кіровоградщини у повному нерозумінні того, чим викликані дії депутатського корпусу, який так активно взявся за утиск профспілок, позбавлення їх гарантій діяльності та обмеження прав. Відповідний законопроект щодо цього віднесено до першочергового. Ніби і немає більш невідкладних та значимих проблем у державі. Замість того, щоб забезпечувати виконання передвиборчих обіцянок Президента, наведення порядку, зокрема на митниці, у «Нафтогазі», з вини яких не виконується Державний бюджет, наступають на профспілки. Виникає запитання: які дії профспілок спонукали профільний комітет ВРУ до такого турборежиму, що він відмовився від власного попереднього рішення про опрацювання проекту спільно із соціальними партнерами?
27 травня комітет приймає нове рішення: рекомендувати Верховній Раді прийняти проект закону №2681 за основу, а вже потім створити робочу групу, яка підготує його до другого читання. Як кажуть, наздогін поїзду, який уже пішов. Як можна взяти за основу законопроект, більшість статей якого суперечить Конституції України, чинному законодавству та міжнародним законодавчим актам? Мінюст України у своїх висновках фактично через це скасував його.
Знаково й те, що місія європейських профспілок зазначила, що цей проект протирічить духу, принципам і директивам Євросоюзу, до вступу в який ми так прагнемо. Хто ж нас туди прийме при таких тотальних порушеннях? Більше того, члени профспілок, просто громадяни України, в тому числі й Кіровоградщини, долучилися до підпису електронної петиції щодо не підтримки цього законопроекту, під якою достроково підписалися 25 тисяч осіб. Проте члени комітету, більшість яких «слуги народу», все відкинули і нахабно протискують своє: взяти за основу, а потім… махайте кулаками. Тобто все вирішує більшість одноголосно: геть профспілки, щоб ніхто не заважав проводити неоліберальну політику. А для цього: створення контрольних комісій, які контролюватимуть витрати профспілкових внесків, відсторонення профспілок від контролю за дотриманням трудового законодавства, заборона будь-яких дій проти роботодавця, який порушує трудові права і колективні договори, позбавлення права профспілок у розгляді нормативно-правових актів. Тільки так, як хоче влада!
У цій ситуації вражають цинічні висловлення «слуг народу» про те, що профспілки не такі, не виводять людей на вулиці, не страйкують і потребують негайної заміни. Вже забулося, скільки раз штурмували профспілки вже й нову владу, вимагаючи підвищення заробітної плати, продуктивної зайнятості, нормальних умов праці, гідних соціальних гарантій, зниження комунальних тарифів. Але ж реакція влади на вимоги профспілок нульова. Якими ще радикальними діями можна привернути увагу влади? Палити шини, смолоскипи?..
Сьогодні саме профспілки ведуть постійно боротьбу за підвищення оплати праці, протистоять масовим звільненням, дбають про нормальні умови праці, взяли на себе турботу про ветеранів, які в умовах пандемії залишилися наодинці зі своїми проблемами. Виборюють соціальні пакети через колективні договори і угоди. Дбають про оздоровлення працівників та їхніх дітей, бо влада і тут усе відібрала і турбується тільки про одне: прихопити профспілкові оздоровниці, де діють ще більш доступні за вартістю путівки.
Невже саме зараз, коли людям важко, і профспілки за власні кошти намагаються хоч якось їм допомогти, треба знищити наймасовішу громадську організацію, яка предметно відстоює і захищає права людини праці? Чи може це теж вимога МВФ, який прагне зменшити дефіцит Державного бюджету за рахунок членських профспілкових внесків?
Звертаємося до Вас і просимо не підтримувати законопроект №2681, який крім чергових втрат для людей нічого не принесе. Законопроект, який різко вдарить по авторитету влади як в Україні, так і на міжнародній арені.

За дорученням Президії ФПО
Голова ФПО Максим БАЛАНЕНКО

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

один × 3 =