Громади міста Кропивницького та села Соколівського об’єднали свої зусилля для наведення ладу на їхніх територіях у видобуванні і переробці граніту. Роботи з видобутку породи у мікрорайоні Новоолексіївка обласного центру  і нічна переробка каменю на території Соколівської громади спричиняють мешканцям величезні незручності. Жителі  вулиць Героїв України, Попова, Пацаєва, приватного сектору Новоолексіївки, Арнаутово і Соколівської ОТГ написали не одну скаргу у різні інстанції. Про це повідомляє прес-служба міської ради.

Вчора, 18 червня, у міській раді Кропивницького відбулася робоча нарада під головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна  за участі представників Держпродспоживслужби, Національної поліції, Державної екологічної інспекції, Лабораторного центру МОЗ України та виконавчих органів міської ради Кропивницького і Соколівської ОТГ.

Як повідомила голова Соколівської сільської ради Інна Завірюха, у Соколівській ОТГ вже створена тимчасова комісія з розгляду звернення мешканців  Соколівського щодо видобутку та переробки корисних копалин (граніту) з Сугоклеївського родовища ВАТ «Кіровоградський кар’єр», що супроводжується вибухами під час видобування породи, постійним шумом, утворенням пилу, який створює дискомфортні умови проживання та призводить до погіршення стану здоров’я громадян. До складу тимчасової комісії увійшли представники Кіровоградського районного управління ГУ Дерпродспоживслужби в Кіровоградській області, Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області та ДУ «Кіровоградський лабораторний центр МОЗ України».

За інформацією заступника начальника Державної екологічної інспекції в Кіровоградській області Юрія Сисака, представників інспекції не пустили з перевіркою на територію  ВАТ «Кіровоградський кар’єр», де 11 травня 2020 року стався вибух.

Він звернув увагу, що постановою Господарського суду Кіровоградської області від 26 жовтня 2015 року ВАТ «Кіровоградський кар’єр» визнано банкрутом та розпочато процедуру ліквідації, ліцензія товариства на користування надрами діяла до травня 2017 року. Відтоді екоінспекторів не допускають до проведення перевірок.

Директор КНП «Регіональний центр здоров’я Кіровоградської обласної ради» Івана Касьяненко доповів, що останні заміри перевищення шуму та пилу від роботи кар’єру лабораторно проводилися у 2015 році.

За результатом обговорення проблеми учасники робочої наради вирішили доручити управлінню з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення спільно з юридичним управлінням міської ради Кропивницького підготувати лист до Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області з проханням взяти під особистий контроль хід проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню за ознаками кримінального правопорушення відносно  ВАТ «Кіровоградський кар’єр».

У той же час управління земельних відносин та охорони навколишнього середовища міської ради спільно з Соколівською сільською радою опрацюють наявність правових підстав користування земельною ділянкою ВАТ «Кіровоградський кар’єр» та інших суб’єктів господарської діяльності по видобуванню корисних копалин в районі Сугоклеївського родовища.  У разі виявлення факту відсутності такого права користування земельною ділянкою, інформація оперативно буде надана правоохоронним органам.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

1 + 6 =