Сьогодні, 23 червня, у Кропивницькому на фасаді будівлі військової служби правопорядку гарнізону, за ініціативи лівих міста, відкрили меморіальну дошку військовополоненим закатованим гітлерівцями у шталагу № 305.

Саме тут, у приміщеннях колишнього стрілецького полку, а нині військової комендатури та військової частини у період з серпня 1941 по лютий 1943 року знаходився створений фашистськими окупантами табір для військовополонених «Шталаг 305», один із страшніших таборів смерті на Україні.

У мітингу-реквіємі «Памятати страшно, забути не можна …», присвяченому відкриттю меморіальної дошки, разом з лівими активістами і громадськістю міста, взяли участь представники обласної та міської влади і духовенства міста.

По завершенню виступів відбулась церемонія відкриття меморіальної дошки, після якої православний священик відслужив поминальну літію за невинно убієнними.

На завершення заходу голова ініціативної групи по встановленню меморіальної, лідер міського осередку політичної партії «Ліва опозиція» – Василь Мосієнко подякував усім причетним до встановлення дошки та закликав берегти пам’ять про ту війну. Особливі слова подяки були адресовані вдові скульптора Віктора Френчко, який створив цю меморіальну дошку.

— Це пам’ять, це нагадування всім, особливо молодим поколінням, що війна це велике лихо, кров і сльози, тому ми повинні завжди пам’ятати про це і зберегти цю пам’ять для нових поколінь, — сказав Василь Мосієнко.

Завершився захід покладанням квітів до меморіальної дошки. Запис трансляції заходу можна подивитись за посиланням.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

четырнадцать + 20 =