Щоразу, коли в природі відбуваються цікаві і неймовірні явища ми переконуємось в тому, що зміна клімату на всій планеті і на нашій території відбувається дуже стрімко. Змістились, продовжились чи прискорились періоди розвитку і рослинного світу, чудово стали себе почувати і екзотичні рослини, які в природі зростають в більш теплих місцинах. Все це ми впродовж останніх років спостерігаємо і на території лісового центру «Веселі Боковеньки». Про це йдеться на сайті дослідно-селекційного лісового центру «Веселі боковеньки».

Декілька років тому для спроби ми посадили на території парку представника родини кактусових — опунцію, ареалом якої є південь Канади, Мексика, посушливі райони Центральної та Південної Америки. Опунція чудово почуває себе в степовій частині Кіровоградщини, зимує у відкритому ґрунті, квітує, плодоносить і добре розростається. Єдиним недоліком, як і усіх кактусів є велика кількість дуже гострих шипів – голочок, які називаються глохідіями, які на батьківщині слугують захистом від поїдання тваринами.

В ці дні опунція рясно цвіте, приваблюючи погляди людей і звичайно комах та бджіл, як і всі інші квіти, та чудово розростається молодими, плоскими і соковитими гілками — пагонами.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

12 − 7 =