Нещодавноу відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї  М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні». Цього разу  на гостини до дому корифея завітали: голова клубу «Байгород» В.Холявко, а також відомі байгородці — поети, музиканти, виконавці пісень, серед яких М.Теніченко, А.Стеч, С.Соколенко,  Р.Климишин та О.Саленко, Н.Шмітке.

Захід було присвячено світлій пам’яті Миколи Олександровича Галицького, у 2000 — 2020 роках завідувача меморіальним музеєм М.Кропивницького, щирої творчої людини. М.Галицький започаткував цикли мистецьких заходів («Зустрічі у театральній вітальні», «Зустрічі у музичний вітальні» та інші) що пожвавили музейне життя. Будучи патріотом, знавцем культури  рідного краю, М.Галицький радо вітав в домі-музеї корифея творчих людей Кіровоградщини. Особливою щирістю відрізнялися зустрічі пов’язані з звичаями і святами України, зокрема — з святами Спаса. (20 серпня М.Галицькому мало виповнитися  84 роки).

Учасники зустрічі ділилися спогадами та новими здобутками. Голова клубу «Байгород»  бард Віктор Холявко згадав  початок творчої співпраці з музеєм, щиро говорив про М.Галицького – людину «з великої букви». Він же розповів історію появи  своєї пісні «Батькова казка». Ця пісня для дітей (ще одна її назва — «Бегемотики») народилася під враженням від участі у музейних заходах, організованих для малечі з оздоровчих таборів і відразу полюбилася загалу.

Поет Михайло Теніченко прочитав вірші зі своєї нової книжки «Мелодії вітрів».

Виконавець народних пісень і романсів Сергій Соколенко виконав ряд пісень, серед яких були: «Ой, чий то кінь стоїть», «Гуцулка Ксеня» та інші, які дуже любив М.Галицький. Йому допомагали Ростислав Климишин а також всі присутні в залі.

Поетеса Наталя Шмітке виступила з віршем «И август прошел» та іншими поезіями. Виступи друзів підтримала поетеса Адель Стеч.

На заході були присутні члени родини М.О.Галицького. Зокрема дружина Миколи Олександровича,  Емма Андріївна висловила вдячність учасникам зустрічі, присвяченої пам’яті її чоловіка – творчої особистості, яка була окрилена працею.

Оскільки захід відбувався напередодні двох великих свят українського народу: Дня Державного Прапора України (23.08.20) та  Дня Незалежності України (24.08.20) дуже органічно та яскраво на вечорі прозвучала патріотична тема – любові до України, рідного краю та міста Кропивницький.

Цього ж вечора відбулася  прем’єра пісні В. Холявка «Кропивницький» на текст Н.Бредихіної в обробці М.Теніченка, що висвітлює постать геніального земляка.

А ще гості знайомилися з новими музейними виставками, що розповідають про великих українців — наших земляків: «Реліквії музею корифея» (з нових надходжень), створена до 180-ї річниці від дня народження М.Кропивницького та «Скарбниця української драматургії. Видання творів І.Карпенка-Карого» (з фондів меморіального музею М.Кропивницького та наукової бібліотеки обласного краєзнавчого музею), створена назустріч відзначення 175-ї річниці від дня народження І.Тобілевича (Карпенка-Карого).

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

9 + восемь =