Вчора, 21 березня, в першу Неділю Великого посту, у Кафедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці відбувся святковий молебень з нагоди Торжества Православ’я. Святкову літургію в цей день очолив секретар Кіровоградської єпархії протоієрей Роман Кондратюк, якому співслужило духовенство собору. Про це повідомляє прес-служба Кіровоградської і Новомиргородської єпархії.

Із-за протиепідемічних обмежень цього року свято Торжества Православ’я у Кропивницькому пройшло без традиційної хресної ходи.

«У першу неділю посту Церква завжди святкує Торжество православ’я. Це свято було встановлено ще у VII столітті на честь перемоги Церкви над різними єресями та іншими не православними вченнями, які тоді турбували Церкву. Сьогодні разом зі священиками та вірянами ми звершили особливий молебень. По-перше, ми помолилися Богу, щоб він благословив нашу Церкву, народ і місто. По-друге, ми засвідчили свою єдність Православної Церкви і по-третє, ми хочемо, щоб влада звернула увагу на те, що ми є вірні Українській Православній Церкві, що ми маємо такі ж права, як всі інші церкви та конфесії, які знаходяться в нашій державі», — зазначив прес-секретар Кіровоградської єпархії УПЦ Іоанн Ганчин.

На завершення богослужіння протоієрей Роман Кондратюк привітав віруючих зі святом, після чого клірики собору проспівали духовний кант «Віра вічна, віра славна».

Нагадаємо, що Неділя Торжества Православ’я пов’язана з VII Вселенським Собором 787 року, який встановив у Православній Церкві шанування ікон після тривалого періоду іконоборства. Саме ж свято виникло у 843 році і було присвячене остаточній перемозі над єрессю іконоборства. Тим самим в Церкві закінчився період формулювання православного вчення про Христа, а ікона таким чином стала останнім наочним свідченням реальності Боговтілення. З тих пір відзначати Торжество Православ’я стали в першу неділю Великого посту, так як найперше його святкування у 843 році припало саме на цей день. Особливе богослужіння цієї неділі - чин Торжества Православ’я, основа якого була закладена у ІХ столітті, потім доповнювалось та змінювалось аж до ХХ століття. Постійними складовим чину, які зберігаються і зараз, є проголошення Православної віри, вічної пам’яті її проповідникам і захисникам та многоліття усім членам Церкви.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

десять − 6 =